Updates van augustus 2018

Geschreven door Thierry Maasdam van

Terug naar het overzicht

Wat is er nieuw?

Deze maand hebben we vooral gewerkt aan het verbeteren van de snelheid en stabiliteit van het programma. De meeste veranderingen van augustus zijn "onder de motorkap". Plat gezegd merk je deze veranderingen alleen als je er last van hebt — maar dat zal niet het geval zijn. We hebben in elk geval ook onze monitoring inzet verhoogd; dit betekent dat we nog beter op de hoogte blijven van de prestaties die de software levert.

 

Verbetering infrastructuur

Als is eerste is onze set-up veranderd; we zijn verhuisd naar een nieuw datacentrum in Delft. Bovendien worden vanaf heden logo's van scholen en scholengroepen en de profielfoto's van leerlingen, gehost door Amazon Web Services. Alles is het kader van het opzetten van een nieuw en stabieler netwerk waar onze diensten op zullen opereren.

 

Feedback

We hebben een systeem geïntroduceerd waarmee alle gebruikers feedback kunnen geven over middelbare.school. Dit kan over het hele programma of een specifiek onderdeel. Alle input wordt door het team gelezen. Een gebruiker kan één keer in de drie uur feedback met ons delen, aan de hand van een score met emoji's en eventueel een inhoudelijk bericht.

 

Gebruiksvriendelijkheid

Voor het invulformulier voor absenties hebben we een hulpmiddel toegevoegd, dat de gebruiker begeleid door de velden in het formulier. Zo hoeft een gebruiker niet langer op het volgende veld te klikken, maar kunnen de handen op het toetsenbord blijven. Voor mobiele apparaten maken we nu geen gebruik meer van onze eigen datumkiezer (kalender) maar doen we een beroep op de datumkiezer die in het besturingssysteem zit van het apparaat. Een gebruiker kan er nu voor kiezen om een de in te dienen absentie op te slaan in diens sessie op de computer, voor wanneer er een ouderaccount ontbreekt, om zo bij het volgende gebruik al enkele velden ingevuld te hebben. Er hoeft dan alleen nog maar data ingevuld te worden en een handtekening worden gezet.

Bovendien, scrolt in het programma de bovenste navigatiebalk nu met je mee, zowel op een desktop als op mobiele apparaten. Hetzelfde geldt voor de informatiepagina's op de front-end — zoals deze!

 

Meldingen

Ons team kan nu over het gehele programma een melding laten zien aan de bovenkant van de pagina.

 

Privacy

We hebben op onze eigen website (lees: de publieke pagina's van het programma) een verwijzing gemaakt naar informatie over de privacy van de gebruikers van middelbare.school. Verder heeft elke schoolvestiging de mogelijkheid om haar privacyverklaring toe te voegen aan de schoolinformatie. Op die manier kan een school conform de AVG uitleggen hoe de gegevens van de leerlingen, ouders en personeelsleden door hen en ons worden verwerkt. Uiteraard wordt deze privacyverklaring ook gebruikt bij het invullen van formulieren, zoals voor het indienen van een absentie. Hier moet een ouder of voogd dan ook mee akkoord gaan.

Tevens werken we aan compliance voor en lidmaatschap bij het Privacyconvenant Onderwijs, waarna we ook diens modelverwerkersovereenkomst zullen aanbieden. Het Privacyconvenant Onderwijs is een nationale standaard, vastgesteld door meerdere brancheorganisaties uit het Nederlandse onderwijs, met als doel het waarborgen van een zorgvuldige omgang van de persoonsgegevens van leerlingen. 

 

Verbeteringen en foutoplossingen

Cookies

 • De cookie van een gebruikerssessie bij middelbare.school hernoemd naar 'middelbareschool_session'

 

Microsoft Office 365 login

 • Als er nu wordt geprobeerd in te loggen met een Microsoft Office 365 tenant die niet bij ons bekend is, wordt er een betere foutmelding gegeven

 

Schoolvestiging uitklapmenu

 • Probleem opgelost waarbij er geen mogelijkheid was om snel naar het absentie-overzicht te gaan vanuit een klein uitklapmenu, terwijl die er wel zou moeten zijn
 • Een verdwaalde ")" heeft zijn thuis weer gevonden

 

Mijn school

 • Snelkoppelingen opnieuw — en beter, al zeggen we het zelf — ingedeeld

 

Registreren & uitnodigen

 • Probleem opgelost waarbij er geen bevestiging van registratie werd getoond, maar meteen werd doorgestuurd naar de inlogpagina
 • Er wordt nu een melding verstuurd naar de uitnodigende medewerker als bevestiging van de uitnodigingen.
 • Probleem opgelost waarbij er bij het uitnodigen van een collega, niet alle ingevulde data werd teruggegeven als er geprobeerd werd om in te loggen

 

Design

 • We hebben hier en daar subtiele design-updates doorgevoerd — niet snel te merken, maar wel ten behoeve van de algemene indruk over het programma
 • Module Absentie: nieuwe succesmelding na het indienen van een absentie
 • Verbetering mobiele weergave

 

Absenties

 • Schoolpersoneel > Overzicht: grafiek verbeterd; deze laadt nu sneller
 • Schoolpersoneel > Overzicht: probleem opgelost waarbij er toch meerdere resultatenpagina's wanneer er geen zoekresultaten waren
 • Openbaar formulier: grotere velden voor het zetten van handtekeningen op mobiel apparaten
 • Schoolpersoneel > Overzicht: probleem opgelost waarbij het zoeken naar absenties niet lukte voor bepaalde soorten zoekwoorden
 • Handtekening: probleem opgelost waarbij handtekeningen die op een mobiele telefoon waren gezet, te klein weergegeven werden in het programma
 • Schoolpersoneel > Overzicht: zoekveld is nu standaard geselecteerd, waardoor je meteen kunt beginnen met typen!
 • Openbaar formulier: native datumkiezer gebruiken bij mobiele apparaten uit de webbrowser app
 • Openbaar formulier: het op mobiel automatisch inzoomen bij het typen in een formulierveld uitgeschakeld, omdat dit later ervoor zorgt dat er minder makkelijk gescrold kan worden 

 

Waar werken we achter de schermen aan?

Meertaligheid

We introduceren binnenkort ook een Engelstalige interface. Het systeem om een taal te kiezen is af, echter werken we nog hard aan het vertalen van de teksten in het programma zelf en enkele praktische vraagstukken. Voor niet-ingelogde gebruikers die een taal kiezen, wordt deze voorkeur opgeslagen in de sessie. Voor ingelogde gebruikers wordt dit ook opgeslagen bij hun accountvoorkeuren, uiteraard. We dragen er zorg bij om de vertalingen zo correct mogelijk uit te voeren, daarom wordt dit ook gedaan door gecertificeerd personeel. Op deze manier kunnen ook leerlingen met een niet-Nederlandse nationaliteit hun draai vinden op middelbare.school. Deze functie wordt gratis en standaard beschikbaar gesteld voor elke school en gebruiker.

 

Schoolplein

Onze tweede module schoolplein staat ook in de steigers. Terwijl we het design en de database-planning afronden, zijn we stiekem al bezig het voorbereiden van de bestaande database voor de nieuwe module. Hier merken huidige schoolvestigingen niets van. Interessant om al te verklappen is het feit dat Schoolplein in meerdere fases wordt gelanceerd, met iedere keer extra functies.

 

Gebruikers-update

In september hebben willen we een gebruikersupdate uitrollen. Daarmee krijgen scholen de mogelijkheid om leerlingen toegang te verlenen aan het platform met een eigen account. Leerlingen kunnen worden gekoppeld aan leerjaren en stamklassen. Dit is voorbereidend werk voor de lancering van Schoolplein. In het kader van de AVG is het belangrijk dat schoolpersoneel albums kan afschermen voor mensen die deze redelijkerwijs niet hoeven te zien. Neem als voorbeeld een klassenuitje met de mentor; niet alle 1500 leerlingen van de school hoeven hiervan op de hoogte te zijn — toch?

 

Het beste intranet voor de middelbare.school

Met middelbare.school heb je alle communicatie op één plek goed geregeld, of je nu 200 of 2000 leerlingen hebt.

Bekijk het alles-in-één aanbod